Pandemi ve Spor

Pandemi ve Spor

/
18 Ağustos 2020

Global pandemi ile mücadele ettiğimiz bu dönemde kendimizin ve çevremizin sağlığı için evde kaldık. Bunun için Pandemi ve Spor önemli bir konu oldu. Uzmanlar, evde kalınan bu dönemde yeme bozuklukları, anksiyete gibi problemlerin ortaya çıkabileceğini ve çıktığını bildirmişlerdir. Karantina döneminde yaşanılan olumsuz ruh hallerinden kaynaklı olarak aşırı yeme, bunalmışlık, hareketsizlik gibi problemleri aşabileceğiniz en etkili yollardan biri spordur. Ev içerisinde yapılan ufak egzersizler dışında açık havada, farklı bir atmosferde yapacağınız sporların size çok daha fayda sağlayacağını kesin bir dille söyleyebiliriz.

Pandemi döneminde yoga sizin için harika bir başlangıç egzersizi olabilir. Hem kaslarınızı esneterek bedeninize yardımcı olacaksınız hem de yoganın verdiği dinginlik ile kötü düşüncelerden uzaklaşacaksınız. Özellikle açık havada ve uzman eğitmenler tarafından yönetilen yoga seanslarında bedeninizin yavaş yavaş eski düzenine kavuştuğunu, gelişip güçlendiğini rahatlıkla gözlemleyebilirsiniz.

Dans ve Koşma

Dans etmek harika bir seçenek olabilir. Dans etmek harika bir kalori yakma egzersizidir, alınan kiloları hızlıca verebilir aynı zamanda hareketsizlikten kaynaklanan rahatsızlıklarınızı kısa sürede iyileştirebilirsiniz. Koşu yapmak da iyi bir seçenek olabilir, sabahları evinizin yakınlarında hızlı tempoda yürüyerek başlayacağınız egzersizi koşu ile tamamlayarak günlük egzersiz ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Covid-19 evde kalmak zorunda olan çocuklarımızı da çok etkiledi. Bazen onlar kadar enerjik olamayan yetişkinlerin gözünden kaçan konu, çocukların hareketsiz, sosyal yaşamdan kısıtlanması gibi faktörlerin onların gelişimlerinde oldukça olumsuz etki göstermeleri. Çocuklar için tekrar sosyal yaşama geri dönüş elbette çok daha kolay olacaktır. Beraber yapacağınız bisiklet etkinlikleri, yürüyüş ve koşular, yüzmek, basketbol oynamak gelişimlerinin olumsuz etkilenmemesi için önerilen en iyi egzersizlerdir.

Tabiki egzersizlerin yanında yeme düzeninizi değiştirmek sizin için faydalı olacaktır. Daha fazla su ve lif içeren besinler tüketmek düzenli egzersiz ve spor yapan bir beden için olmazsa olmaz iki kaynaktır. Yapacağınız egzersizler ile beslenme düzeninizi birleştirdiğinizde oldukça sağlıklı bir bedene kavuşmanız uzun sürmeyecektir. Geçirdiğimiz bu zor günlerde sağlığın değerini çok daha iyi anlıyoruz. Bedenimize ve sağlığımıza dikkat ettiğimizde çok daha mutlu ve huzurlu bir hayat geçiririz. Bu nedenle sporun yeri hayatlarımızda düzene oturmalı böylece sağlıklı kalabiliriz. MUCSS İngilizce Spor Okulu

Spor branşlarımız ve etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için  https://www.ingilizcesporokulu.com/ web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca eğlenceli anlarımızın resimlerini Facebook adresimizden rahatlıkla bulabilirsiniz. İnstagram  adresimizi ziyaret edebilirsiniz. Güncel haberlerimiz için Twitter  adresimizi takip etmeyi unutmayın.

Spor Branşlarımız

Etiketler

Ankara ingilizce yaz spor okulu , Pandemi ve Spor, Ankara Pandemi ve Spor, Muccs İngilizce Spor Okulu, Ankara Muccs yaz kampları, Yaz kampların faydaları, Mucss Spor Branşları, Multi Kültürel Spor Okulu.

Leave a Comment

Your email address will not be published.