İngilizce yaz okulunun çocuklar üzerinde etkisi

İngilizce yaz okulunun çocuklar üzerinde etkisi nedir?

/
14 Temmuz 2020

Çağımızda İngilizce öğrenmenin en bilindik yolu İngilizceye maruz kalarak öğrenmektir. Özellikle küçük yaştayken İngilizce ile iç içe olan çocuklar ingilizce dil becerileri konusunda önemli bir avantaj kazanmaktadırlar. Farklı kültürleri birleştirmeyi misyon edinen organizasyonumuz bünyesinde sadece dil becerilerini geliştirmekle kalmayacak olan öğrencilerimiz, aynı zamanda neredeyse 20’ye yakın branş yelpazemizle kendilerine uygun spor dallarını tanıyorlar. Spor dallarıyla birlikte İngilizce yaz okulunun çocuklar üzerinde etkisi ve faydası daha da artacaktır.

Sosyal ve bedensel aktivitelerin önemli olduğu bu dönemde, özellikle takım oyunlarının ingilizce öğrenmek isteyen yada kendini geliştirmek isteyen çocuklarımız için harika bir fırsat olduğunu gözlemledik. Sadece spor konusunda değil, örneğin drama gibi derslerimizde hem bilişsel becerilerini geliştiriyor hemde sosyalleşiyorlar.

Uzmanlar tarafından önerilen yabancı dil eğitimi 3 yaşından başlamaktadır.  Yabancı dillerini geliştirmiş çocukların kelime hazinelerin geliştiği, iletişim yeteneklerinin daha gelişmiş olduğu ve öğrenmeyi daha çok sevdikleri bilimsel olarak açıklanmıştır. Bir çocuğun erken yaşta yabancı dil öğrenmesiyle farklılıklara açık olarak gelişimini tamamlaması önemlidir. Farklı kültürleri tanıyarak kendi kültürünü daha iyi anlayıp aynı şekilde karşı tarafa da öğretir. Daha geniş bir kültür seviyesine sahip olan çocukların öz güvenlerinin daha yüksek olduğu gözlemlenmiştir.

Aktivite tabanlı olarak hazırladığımız programlarımızda, doğal yollardan konuşarak ve duyarak öğrenmelerini sağlıyoruz. Farklı ortamlarda ve durumlarda kendini yabancı dilde ifade eden çocuklarımızın kendini geliştirmesi kolaylaşıyor. Ankara yaz spor okulları içerisinde önemli bir fark ile programlarımızı sürdürdüğümüz organizasyonumuzda çocuklarımızın kendilerini her konuda geliştirmesi birinci önceliğimiz.

Spor branşlarımız ve etkinliklerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için  https://www.ingilizcesporokulu.com/  web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz. Ayrıca eğlenceli anlarımızın resimlerini Facebook adresimizden rahatlıkla bulabilirsiniz. Güncel haberlerimiz için Twitter  adresimizi takip etmeyi unutmayın.

Spor Branşlarımız:  Cimnastik Buz Pateni Yüzme , Binicilik , Judo ,Piyano, Tenis, Dans, Basketbol,Yoga,Futbol, Pilates

Etiketler: Ankara ingilizce yaz spor okulu , Mucss yaz spor okulu,  İngilizce Yaz spor okulları, İngilizce yaz okulunun çocuklar üzerinde etkisi, yaz spor okulları, Yaz spor okulu faydaları, Mucss Spor Branşları, Yaz Okulu Spor Branşları.

Leave a Comment

Your email address will not be published.