Ankara Yaz Spor Okulu

/
9 Temmuz 2020

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde hepimizin spora ihtiyacının çoğaldığı bu dönemde özellikle gelişimlerini tamamlamamış olan çocuklar için yaz spor okulları önemli bir hale gelmiştir. Mucss ankara içerisinde diğer yaz okullarından farklı olarak tamamen ingilizce dilinde eğitim vermektedir. Farklı milletlerden olan çocukların çoğunlukla katılım gösterdiği bu yaz okulu yaklaşık 20 branşta eğitim vermektedir.

Çocukların genç yaşta İngilizceyi tamamen konuşarak öğrenebileceği ayrı olarak 20 farklı spor branşını deneyimleyerek kendine uygun spor branşlarını bulabileceği bir yaz okulu olan Mucss, spor dallarının yanında çocukların sosyalleşmesine de çok önem veriyor. Yüzme, futbol olmak üzere voleyboldan okçuluğa kadar olan branşlarda eğitmenler gözetiminde zamanlarını kaliteli geçirmelerini amaçlıyoruz.

Ankara yaz okullarından farklı olarak edindiğimiz misyonlar doğrultusunda eğitmenler de çocuklarla beraber spor yapıp onlara güven aşılıyorlar. Eğitmenlerimiz branşlarında yetkin olup çocuklara en doğru şekilde sporu aktarmaktadırlar.

Günümüzde birinin yüzme öğrenebilmesi için kursa gitmesi neredeyse zorunluluk haline geldiğinden çocuklarımızla birebir ilgilenerek onların yüzmeyi kısa süre içerisinde zevkle öğrenmesini sağlıyoruz. Futbol, basketbol ve voleybol derslerimizde çocuklarımızın yaşlarını da göz önünde bulundurarak idmanlar planlayıp takım çalışmasının önemini vurgulamaya dikkat ediyoruz.

Buz pateni derslerimizde ise güvenlik önlemlerini aldıktan sonra uzman eğitmen kadromuzla programımızı sürdürüyoruz.  Bunlardan farklı olarak binicilik ve atıcılık organizasyonlarımız da ilgi gören programlarımızdandır. 2 eğitmen ile derslerimizi devam ettirirken ve haftada bir olan tesis dışı organizasyonlarımız da 3 eğitmen ile programlarımızı gerçekleştiriyoruz. Uluslararası standartlara uygun olan spor alanlarında programlarımıza devam ediyoruz.

Branşlar

Buz pateni, yoga,dans, zumba, spor karşılaşmaları,tenis,badminton dışında origami,stilistlik, el işi, geleneksel oyunlar, çocuk platesi, resim gibi alanlarda da faaliyet gösteriyoruz, çocukların evde geçirmek zorunda olduğu zamanları, o an neye ilgi duyuyor ise geniş branş yelpazemizle destekliyoruz. Daha küçük yaşlarda olan öğrencilerimiz için oyun vakti gibi derslerde arkadaşlarıyla sosyalleşerek  ve yabancı dillerini geliştirerek değerlendirmelerini sağlıyoruz.

Pandemi sürecinde servislerimizde ve okul içerisinde çocukların hijyenlerine ve mesafelerinin korunması konusunda hassasiyetimizi koruyarak ders öncesi ve sonralarında dezenfektan kullanımına dikkat ediyoruz. Her yaş grubu, her milletten öğrencimizin olduğu yaz okulumuzda her öğrencimize sporu, arkadaşlığı aşılarken ingilizcelerinin gelişmesine yardımcı oluyoruz.

Etiketler: Ankara yaz spor okulları , Mucss yaz spor okulu,  Yaz spor okulları, Ankara yaz spor okulu, yaz spor okulları Ankara, Yaz spor okulu faydaları.

Leave a Comment

Your email address will not be published.