Yaz Okulunu Faydalı Yaşamak

/
10 Mayıs 2020

Çocuklarımızın yoğun geçen okul programları akabinde ne yapacağız karmaşası yaşanacak ilkbahar ve yaz dönemlerinde onları sıkmadan faydalı hale getirerek yeni dünyaları şehrinizde keşfetmesini sağlamak iyi bir fikir olabilir mi?

Çocuklarımızı bu sene farklı bir etkinliğe dahil edelim. Geçen sene ilki düzenlenen İngilizce konuşma dilindeki yaz okulumuzda birbirinden farklı spor aktiviteleri yer almaktaydı. Sporun yanı sıra, akıl oyunları, sanat ve kültürel etkinlikler ile farklı ülkeden çocukları birbirlerine kaynaştırmayı amaçlayan projemizde özellikle çocuklar İngilizce dilini neden öğrenmeleri gerektiğini yaşayarak öğrenecekler

Amerika veya Güney Afrika hatta Ekvator ülkelerinden bir arkadaş edinmesi acaba çocuğumuzda nasıl bir gelişimi tetikler?

İlk yaz okulumuzda 9 farklı ülkeden çocuklar yer alarak güzel bir renk cümbüşü yarattılar. Yaz okulu akabinde başlatılan 8 farklı branşta ise 15 farklı ülkeden çocuklara erişilerek çalışma rengarenk bir hal aldı. Herkesin ortak dili olan İngilizce ile ana dilleri dışındaki bir dil ile çocuklarımız bu dili aktif kullanma alanı yarattılar. İngilizceyi konuşan eğitmenlerimiz için bile çok faydalı bir program oldu. Konuşmayarak körelmeye yüz tutmuş yabancı dilleri çocuklarla çekinmeden konuşarak aktif hale geldi, kimine ise pratik alanı sağlamış oldu. En güzeli ise dünya haritasında birbirlerine ait ülkelerin yerini bile bilmedikleri çocuklar ile tanışmaları oldu. Be eminiz ilerideki yaşamlarına uluslararası bir vizyon katacak, her şeyden önce okullarındaki İngilizce dersine daha sarılarak katılım sağlayacaklar.

Leave a Comment

Your email address will not be published.